Магістерське стажування у Технічному Університеті Ільменау
Я розпочав свою магістерську програму у 2019-2020 академічному році на кафедрі комп’ютерних систем та мереж, за спеціальністю «Спеціалізовані комп’ютерні системи». Для того, щоб взяти участь у програмі Erasmus+ Internship у першому семестрі, я подав заявку на програму безпосередньо перед магістратурою, влітку. Після особистої співбесіди мені було надано стипендію на зимовий семестр 2019-2020 рр. Для стажування в Технічному Університеті Ільменау, Німеччина. І тепер я хочу поділитися своїм досвідом стажування, щоб надихнути інших...
Графік захисту магістрів 2019
Опубліковано графік захисту магістерських робіт у 2019 році.
Зустріч з НВП "Хартрон-ЮКОМ"
З метою поліпшення професійної підготовки майбутніх фахівців з урахуванням реальних вимог виробництва і для організації спільних робіт, 6 листопада 2019 року була проведена зустріч представників інституту Інформатики і радіоелектроніки Національного університету "Запорізька політехніка" з провідними фахівцями підприємства НВП "Хартрон-ЮКОМ". У заході від НВП "Хартрон-ЮКОМ" взяли участь генеральний директор О.В. Романовський і головний конструктор М.В. Єфименко. НУ "Запорізька політехніка" представляли директор інституту Інформатики і радіоелектроніки проф. Д.М. Піза і завідувач кафедри комп'ютерних систем та мереж Р.К. Кудерметов.
Учасники зустрічі висловили розуміння, що спостережуваний прогрес в ряді наукомістких галузей (мікро-, наноелектроніка, робототехніка, зв'язок), які є базовими технологіями для космічної галузі, дозволяє значно скоротити терміни і витрати на створення сучасних супутникових інформаційних систем. Одним із трендів в сфері космічної діяльності сьогодні є створення категорій малорозмірних космічних апаратів, зокрема мікро-, нано- та навіть піко-супутників, супутників стандарту "CubeSat", за допомогою яких можна створювати розподілені космічні інформаційні системи. Разом з ефективністю таких супутників, яка обумовлена малою масою і короткими термінами створення, істотно знизилися витрати на інфраструктуру виробництва і випробувальних робіт. Ці фактори дозволяють створювати малорозмірні супутники студентськими колективами, що, в свою чергу, наближає до реальності процеси навчання студентів основам проектування і управління в космічній галузі.
З урахуванням цих світових тенденцій, необхідністю продовження розвитку космічної галузі в Україні, технічного потенціалу та величезного досвіду розробки ракетних і космічних систем різного призначення НВП "Хартрон-ЮКОМ", значного наукового потенціалу НУ "Запорізька політехніка" і багаторічного співробітництва між ними з різних тематик, учасники зустрічі обговорили можливі перспективи кооперації зі створення студентського нано-супутника в НУ "Запорізька політехніка".
Відкриття кейс-чемпіонату «M.Student Champ» від Метінвест
6 листопада 2019 року в ДК Металургів відбулося відкриття кейс-чемпіонату «M.Student Champ» в місті Запоріжжя. Чемпіонат проходить серед 3 міст Авдєєвка, Маріуполь і Запоріжжя На участь у змаганнях зареєструвалося понад 200 осіб.
M.Student Champ - це освітній проект для навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Основна мета - посилення взаємодії з навчальними закладами з метою актуалізації навчальних програм і створення сприятливих умов для практичного навчання студентів. Для участі в чемпіонаті викладачі та студенти обрали цікаву для них тему і подали заявку на участь на платформі https://casers.org/. За кожним кейсом Метінвест закріпив ментора (експерта / консультанта від підприємства, фахівця в області обраної теми).
Кафедра Комп'ютерних систем і мереж зареєструвала три команди у напрямку «ІТ-технології» для підприємств Запоріжвогнетрив, Запорізький літейномеханіческій завод, Запоріжсталь, Метінвест-Промсервіс. Назви команд були обрані не випадково і відразу виділили їх серед інших учасників. Команда «MintCode» - Поліщук Владислав, Демченко Андрій, Трунова Дар’я, Сіренко Володимир та куратор Польська Ольга Володимирівна.
Команда «Hello World!» - Жигулін Дмитро, Головіна Ксенія, Лубянов Дмитро та куратор Тіменко Артур Валентинович.
Команда «Geeks in da house» - Юнусов Олександр, Кармелюк Каріна, Бомбіна Анастасія та куратор Куликовська Наталія Анатоліївна.
Під час відкриття чемпіонату студентам запропонували кілька завдань і найактивніші, творчі та креативні команди отримали призи. У цьому початковому змаганні наша команда «Hello World!» посіла друге місце. З цим ми її вітаємо. Як це було можна подивитися в відеорепортажі телеканалу ТВ-5:
Тепер командам потрібно пройти кілька етапів чемпіонату і презентувати свої рішення. 1 раз на місяць учасники заповнюють форму, в якій вказують статус роботи над рішенням. Хто заповнив форму вчасно отримує 2,5 бала. За 4 етапи можна отримати максимум 10 балів, які враховуються на етапі передзахисту. На даний момент проходить Етап 1 (до 15 листопада) «Визначення цілей і завдань кейса, план візитів на виробництво».
Unsupported Browser!
Please use Opera, Chrome or Firefox